Ameeriklanna vigastas kätt eelmise hooaja lõpus Wuhani tenniseturniiril, kui väänas rannet nii, et põrguvalu ei lasknud tal enam mängidagi. Keys käis operatsioonil ning asus harjutama, mängides turniiridelgi, kuid lõikusest tekkisid tüsistused. Pärast Prantsusmaa lahtiste teise ringi kaotust maailma 290. reketile Petra Marticile läks Keys uuesti lõikusele.

«Löökideks end välja sirutades ei tundnud ma enam oma kätt. Närv oli niivõrd kahjustatud,» rääkis ameeriklanna WTA Insiderile.

Närvi kaitsmiseks võtsid arstid Keysi kõhust suisa rasva ning süstisid selle randmesse. Keys ei saanud kümme päeva midagi teha, ent osales juba juuli alguses Wimbledoni tenniseturniiril. Mängu sisse elamine võttis aega, kuid vahetult enne Ameerika lahtisi võidutses Keys Stanfordi tenniseturniiril.

«Pärast teist operatsiooni oli mul lõpuks väljakul harjutamiseks aega. Tundsin end kogu aeg tervemana. Arvan, et lõikus on lõpuks ennast ära tasunud,» rääkis Keys US Openil pärast avaringi kohtumist.

Kui WTA edetabelis 418. kohta hoidev Kanepi alustas Ameerika lahtisi kvalifikatsioonist, siis Keys oli asetatud 15. mängijana. Avaringis alistas ta Elise Mertensi 6:3, 7:6, teises ringis võitis sakslannat Tatjana Mariat 6:3, 6:4.

Kolmandas ringis tegid Keys ja venelanna Elena Vesnina ajalugu: nende matš lõppes alles kell 1.45, sest naised ei saanud enne südaööd väljakulegi. Keys sai siiski 2:6, 6:4, 6:1 võidu ning rääkis pressikonverentsil, et ta ei taha muud teha kui magada. Kaheksandikfinaalis puhanud Keys ei saanud siiski varakult õhtule, kui alistas ukrainlanna Elina Svitolina 7:6(2), 1:6, 6:4.

Keys on Kanepiga mänginud korra, 2015. aastal Madridi WTA turniiri avaringis. Ameeriklanna oli matši eel selge favoriit, aga Kanepi pani oma kogemused maksma ning pures pähkli 6:4, 6:2 läbi. Kas nüüd aitab Kanepit pingevaba olek, selgub täna öösel vastu homset. Kanepi ja Keysi kohtumine algab Eesti aja järgi kell 2.

Madison Keys

  • Sündinud 17. veebruaril 1995
  • WTA edetabeli 16. reket
  • Treener Lindsay Davenport
  • Saavutused: 3 WTA-turniirivõitu (2014 Eastbourne, 2016 Birmingham, 2017 Stanford)
  • Auhinnaraha: 5 536 925 dollarit